Lietuvos dalyvavimas EXPO 2015 pristatytas Žemės ūkio parodoje

Balandžio 3–5 dienomis Kaune, „Žalgirio“ arenoje, vykusioje 20-oje tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2014“ daug dėmesio skirta Milane vyksiančiai pasaulinei parodai EXPO 2015.

Aplinkos ministerija, kuriai Vyriausybė yra pavedusi kartu su Žemės ūkio ministerija organizuoti Lietuvos pristatymą svarbiausiame kitų metų tarptautiniame renginyje, visas tris parodos dienas viename iš „AgroBalt 2014“ stendų pristatinėjo būsimąją pasaulinę parodą ir Lietuvos pasirengimą dalyvauti joje.

Lankytojams buvo rodomas atvirą supaprastintą konkursą laimėjęs Lietuvos paviljono projektas „Balansas“, o parodoje gausiai dalyvavę maisto gamintojai buvo kviečiami pagalvoti, kokius maisto produktus ir patiekalus galėtų pasiūlyti pusę metų truksiančios skonių fiestos Italijoje šeimininkams ir svečiams.

„Žalgirio“ arenos Amfiteatre surengtas specialus seminaras „Pasaulinė paroda EXPO 2015“ Milane – naujos galimybės Lietuvos maisto gamintojams“. Jo dalyvius pasveikino į parodą atvykęs Italijos Respublikos ambasadorius Stefano Taliani de Marchio. Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje EXPO 2015 generalinis komisaras, Aplinkos ministerijos parodų organizavimo skyriaus vedėjas Romas Jankauskas pristatė pranešimą apie Lietuvos ir kitų pasaulio valstybių pasirengimą parodai, maisto gamintojams ir eksportuotojams atsiversiančias naujas rinkas ir pagrindines dalyvavimo EXPO parodoje sąlygas.

„Pagrindinis būsimo Lietuvos paviljono pristatymo AgroBalt‘e tikslas – pasiekti, kad grakščių formų statinys pasaulinės parodos metu būtų užpildytas aukštos kokybės turiniu“, – sakė ekspozicijos generalinis komisaras R. Jankauskas. Pasak jo, labai svarbu, kad didžiausios ir reikšmingiausios Baltijos šalyse tarptautinės žemės ūkio ir maisto pramonės parodos dalyviai laiku gavo išsamią informaciją apie svarbiausią tarptautinį renginį. Dalyvavimu pasaulinėje parodoje, kurios tema „Pamaitinti planetą, energija gyvybei“ domėjosi ir didžiosios maisto pramonės įmonės, ir mažieji gamintojai.