EXPO 2015 dalyvė Lietuva pristatyta Europos Parlamente

Lietuva, kaip būsima EXPO 2015 pasaulinės parodos dalyvė pristatyta Europos Parlamente Briuselyje. Visą savaitę Lietuvos paviljono maketas kartu su kitų pasaulinėje parodoje dalyvausiančių ES valstybių projektais buvo eksponuojamas Europos Parlamente Yehudi Menuhino salėje. Europos Parlamento nariai ir svečiai galėjo ne tik pasižvalgyti, kaip pasaulinėje parodoje atrodys jų atstovaujamų valstybių paviljonai ir palyginti juos su kitais, bet ir susipažinti su detaliais ekspozicijų aprašymais, pasižiūrėti šalis pristatančios video medžiagos, susitikti su paviljonų vadovais.

Parodos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė EP Pirmininkas Martinas Šulcas ir Europos Sąjungos vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė bei Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Federika Mogerini.

Galimybė pristatyti savo paviljonus buvo sudaryta paviljonų generaliniams komisarams, susirinkusiems jau į trečiąjį ES valstybių, dalyvaujančių pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“, generalinių komisarų susitikimą. Lietuvos paviljoną ir joje planuojamą vykdyti veiklą susirinkusiems pristatė Lietuvos ekspozicijos generalinis komisaras Romas Jankauskas.

ES paviljono generalinio komisaro David Wilkinson iniciatyva ES valstybių komisarai reguliariai aptaria pasirengimo parodai aktualijas. Paskutiniojo susitikimo Briuselyje metu pasidžiaugta, jog parodoje dalyvaus 21 ES valstybė (dalyvavimą visai neseniai patvirtino Olandija), pristatyti verslo B2B susitikimai, kuriuos organizuos ES paviljonas ir Milano Prekybos ir pramonės rūmai, aptartas mokslo institucijų ir komunikacijos vaidmuo didinant pridėtinę dalyvavimo Expo vertę, bendradarbiavimo su JT ir dalyvavimo ir dalyvavimo savanorystės projektuose galimybės.

ES paviljonas jau išleido plakatus ir atvirukus, skirtus visų ES valstybių (tarp jų ir Lietuvos) dalyvavimui parodoje „EXPO 2015“. Artimiausiu metu sutarta kartu parengti archyvinių fotografijų ir dalės kūrinių, atspindinčių ES paviljone dominuosiančią duonos temą, bazę.