Tema

Screen Shot 2015-01-09 at 13.53.12EXPO 2015 kelia maisto kokybės problemą

2015 metų gegužės 1 d. – spalio 31 d. Milane (Italija) vyks pasaulinė paroda „EXPO 2015“. Pagrindinė parodos tema – „Pamaitinti planetą, Energija gyvenimui” („Feeding the Planet, Energy for Life”).

Parodos paviljonuose bus akcentuojamos žmonijos išmaitinimo problemos, kulinarijos tradicijų tąsa, darnių žemės ūkio ir maisto pramonės technologijų, sveikos ir subalansuotos mitybos, vystomojo bendradarbiavimo svarba.

Didelė dalis futurologų yra susirūpinę dėl maisto kokybės ateityje, ypač naudojamų chemikalų bei pakaitalų, taip pat maisto trūkumo ir neatsakingo vartojimo bei su tuo susijusių problemų ateityje. Italija visada siekė, kad maisto problema būtų prioritetine pasaulio visuomenės diskusijose. Todėl tikimasi, kad Milane vysianti „EXPO 2015” paroda dar kartą atkreips dėmesį į globalias problemas.

Parodoje dalyvaus 147 pasaulio valstybės ir tarptautinės organizacijos, o lankytojai leisis į kvapą gniaužiančią kelionę aplink skonių pasaulį, kur galės susipažinti su maisto, kultūros ir tradicijų derme.

Tikimasi, kad pusmetį truksiančią parodą aplankys apie 20 milijonų žmonių.

„EXPO 2015″ teritorija sudarys vientisą kraštovaizdį – ji atrodys tarsi sala, apsupta transporto magistralių ir vandens. Šimto hektarų teritoriją kirs dvi statmenos viena kitai ašys, šalia kurių bus išdėstytos valstybių dalyvių zonos. Tokiu būdu kiekviena valstybė bus vienodai matoma ir prieinama lankytojams.