Idėja

Screen Shot 2015-01-05 at 10.51.45Lietuvos ekspozicija – lyg tiltas tarp tradicijų ir inovacijų

Pasaulinėje parodoje Lietuva prisistatys jau 11 kartą. EXPO 2015 Lietuva įsikurs dviejų identiškų korpusų, sujungtų tilteliu, paviljone „Balansas“.

Du kubai – tarsi balansas visame kame, tarp seno ir naujo, tradicijų ir inovacijų, natūralių produktų ir virtualių technologijų, teorijos ir praktikos.

Vienas pastato korpusas skiriamas tradicijas atspindinčiai ekspozicijai. Tačiau tai bus pateikiama žaismingai.

Pravėrus paviljono duris lankytojus pasitiks bendro pobūdžio informacija apie Lietuvos valstybę. Ekspozicijos centre sumontuotoje grūdo pavidalo instaliacijoje animaciniai personažai nukels  lankytojus į tam tikrus Lietuvos istorijos periodus. Dėmesys bus kreipiamas ir į Lietuvos virtuvės formavimosi įvairiais istoriniais laikotarpiais ypatumus (viduramžių medžioklės, didikų puotos Valdovų rūmuose, Bonos Sforcos indėlis diegiant Vakarų tradicijas, valstiečių ūkiai ir duonos kultas, tarpukario Laikinosios sostinės kavinių ir restoranų kultūra, sovietmečio skurdumas ir nūdieniai iššūkiai).

Perėjus per tiltelį paviljono lankytojai pateks į inovacijoms skirtą zoną. Interaktyviuose ekranuose lankytojai turės proga susipažinti su Lietuvos žemės ūkio, maisto pramonės ir mokslo pasiekimais, šiuolaikinės virtuvės ypatumais, pamatyti tai, kas labiausia būdinga mūsų kraštui. Toje pačioje erdvėje lankytojai galės padegustuoti tai, ką tik regėjo ekranuose, gauti visą jiems reikalingą informaciją.

Paviljone taip pat veiks lietuviškas baras bei restoranas, o nedidelėje suvenyrų parduotuvėje bus galima įsigyti laiko patikrintų lietuviškų maisto produktų ir su maistu susijusių tekstilės, keramikos, gintaro dirbinių.

Lietuvos paviljono lankytojus taip pat pakvies ir atskira erdvė  po kubais. Čia vyks Lietuvos kultūrą ir papročius pristatantys renginiai, šventės, pristatomos turizmo galimybės.

Lietuvos paviljonui skirtas daugiau kaip 11 arų sklypas lankytojų gausiai lankomoje. Artimiausias Lietuvos kaimynas parodos teritorijoje – Baltarusijos paviljonas. Priešais Lietuvos paviljoną įrengtas „Kakavos“ klasteris, skirtas šią itin brangią kultūrą auginančioms šalims, o už Lietuvos sklypo lankytojus kviečia antram gyvenimui prikelti tipinio Lombardijos ūkio Cascina Triulza pastatai, kuriuose įsikurs piliečių visuomenės pristatymams skirtas paviljonas ir konferencijų centras.