Lietuvos Premjero vizitas

Susipažinimui su pasauline paroda „Expo 2015“ Milane Lietuvos Respublikos Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius skyrė visą praėjusį savaitgalį. Pirmąją vizito dieną – šeštadienį Premjeras apsilankė Lietuvos paviljone ir pakvietė čia susitikti Milano merą Giuliano Pisapią.

„Mūsų šalies žemės ūkio produkcija yra neatsiejama kultūrinio identiteto dalis. Esame darbšti tauta, mūsų ūkininkai savo produkcijai skiria visą savo meilę ir dėmesį, todėl lietuviški gaminiai iš kviečių vieni paklausiausių Europoje, o pieno produktai – žinomi ir vertinami visame pasaulyje. Esu tikras, jog šioje parodoje jau turėjote progą tuo įsitikinti pats“, – Milano merui sakė ministras pirmininkas ir sveikino Italiją puikiai suorganizavus šį visame pasaulyje žinomą renginį.

Milano meras pripažino, jog Lietuva pasižymi autentiškais ir labai kokybiškais produktais, tą pastebi ir parodos lankytojai iš viso pasaulio.

G. Pisapia džiaugėsi, jog Lietuva buvo vienintelė iš pasaulinėje parodoje dalyvaujančių valstybių, savo kultūros paveldą pristačiusi ne tik parodos paviljone, bet ir Milano Sforcų pilyje. Čia šią vasarą buvo atvežti unikalūs eksponatai iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų, tarp kurių – gobelenas su Augusto herbu, kuriame pavaizduotas ir jo motinos Bonos Sforcos heraldinis ženklas – vaiką ryjantis žaltys.

Susitikime kalbėtasi, jog atsakomasis renginys – „vieno šedevro“ paroda – galėtų vykti Vilniuje, Valdovų rūmuose, jau kitais metais. Čia būtų eksponuojamas italų dailininko Francesco Napoletano „Madonna con Bambino“ labiau žinomas „Madonna Lia“ pavadinimu – vienas įspūdingiausių ir vertingiausių Sforcų pilies muziejuje saugomų tapybos kūrinių. Lietuva taip pat kviečiama aktyviai dalyvauti Milano Trienalėje, vyksiančioje kitais metais.

Premjero teigimu, Italija yra svarbi Lietuvos partnerė, todėl siekiame plėtoti ne tik kultūrinius, bet ir ekonominius santykius, skatinti bendradarbiavimą investicijų srityje.

„Italija daug investuoja visame pasaulyje, deja, kol kas ne tiek daug Lietuvoje. Esame auganti ekonomika, Pasaulio banko atlikti vertinimai liudija pozityvius pokyčius – Lietuva pagal laisvės indeksą užsiimti ekonomine veikla reitinguojama 15-oje vietoje. Siūlyčiau išnaudoti visą įmanomą potencialą“ – susitikime sakė Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Po susitikimo parodos organizatoriai pakvietė Lietuvos Premjerą susipažinti su įspūdinga Italijos ekspozicija, vėliau A. Butkevičius aplankė dar aštuonių valstybių paviljonus: pirmiausia mūsų kaimynių – Lenkijos ir Estijos, vėliau didžiausius ir labiausiai lankomus – Vokietijos ir Japonijos, būsimoms Expo parodoms besiruošiančių Kazachstano ir Jungtinių Arabų Emyratų, taip pat Omano ir Azerbaidžano.

Pasaulinėje parodoje „Expo 2015“ dalyvauja 147 šalys ir tarptautinės organizacijos, geriausias kulinarines tradicijas ir savo kultūrą pristatančios didesniame kaip 100 hektarų plote. Pusę metų trunkanti paroda baigsis spalio 31 dieną. Tikimasi, kad ją bus aplankę daugiau nei 20 milijonų žmonių.